ZRUŠENO – Májová Vídeň

Rakouské hlavní město dokáže okouzlit pokaždé, když ho navštívíte. Vídeň je městem překrásných staveb, muzeí a galerií. Zároveň je to město velmi moderní a dynamické. Po staletí se zde potkávaly kultury různých národů, a tak není divu, že je pro Vídeň typická rozmanitost a současně elegance.

Rádi bychom Vás proto pozvali na jednodenní výlet do rakouské metropole.
Do programu zařadíme takříkajíc od každého kousek a pokusíme se Vám nabídnout průřez historií i současností města. Začneme zastávkou u novodobé architektonicky velmi pozoruhodné stavby 20. století – Hundertwasserhausu. Odtud se přesuneme po vídeňské Okružní třídě do centra města. Čeká nás také procházka historickým centrem města, navštívíme chrám sv. Štěpána a bývalé sídlo rakouských císařů hrad Hofburg a čas zbyde i na individuální volno. To je možné využít hned několika způsoby – především pro rodiny s dětmi je vhodná návštěva Přírodovědného muzea, ale zájemci mohou navštívit např. i Umělecko-historické muzeum či galerii Albertina. Ve volném čase můžete také posedět u dobré kávy v některé z vyhlášených vídeňských kaváren.

Pojištění není součástí zájezdu – každý si řeší individuálně.

Program zájezdu:

• ráno (v 7:00 hod) odjezd  z Olší, během jízdy zdravotní zastávka na Hatích
  • dopoledne zastávka u Hudertwasserhausu
  • okružní jízda po vídeňské Ringstrasse a pěší procházka historické části města, návštěva kostela sv. Štěpána, individuální volno a návštěva muzeí
  • okolo 18:00 hod odjezd z Vídně, návrat do Olší okolo 21:00 hod

Orientační ceny vstupného:

• Sissi Museum, klenotnice, císařské apartmány – cca 16 €, děti od 6 let 8,20 €
  • Přírodovědné muzeum – dospělí 10 €, děti do 19 let zdarma
  • Umělecko-historické muzeum – dospělí 15€, děti do 19 let zdarma
  • Albertina – dospělí 14€, děti do 19 let zdarma
  • Muzeum lipicánských koní – dospělí 5€, děti 3,60 €
  • věž chrámu sv. Štěpána – dospělí 5€, děti  2€, zvon Pummerin (chrám sv. Štěpána) – dospělí 6,- Euro, děti 2,50 €